LOGO
Rapé Ceremonie Terapie zvukem a vibracemi Vegan & RAW
Banner image

Terapie zvukem a vibracemi

Tibetské mísy jsou velmi populární mezi těmi, kteří rádi meditují. Tibetské mísy jsou převážně kovové, ale dnes se hojně používají i křišťálové. Při jejich rozzvučení tyto mísy vydávají specifický zvuk, který je táhlý a jemný, čímž dokáže člověka naladit na uklidňující meditaci.

Při této meditaci se dále pracuje s bubínkem štěstí, což je hudební nástroj podobný hang-drumu. Rozdíl mezi klasickým bubnem a bubínkem štěstí je v tom, že bubínek štěstí vydává zvuky při úderu do poměrně pevného kovu. Tento zvuk potom je spíše podobný právě zvuku tibetské mísy, a proto tyto dva hudební nástroje lze zkombinovat v jedné meditaci.

Proč je ale dobré u těchto hudebních nástrojů meditovat? Oba nástroje vydávají velmi specifické barvy tónů, které do sebe velmi elegantně zapadají, a tím vytváří pocit uvolnění. Oba tyto nástroje nevydávají 'ostré' tóny, které by kazily meditační naladění.

Meditace zahrnuje i 'vibrační terapii', která probíhá tak, že se tibetská mísa či bubínek štěstí přikládá na tělo. Tím, že oba nástroje při hraní vyzařují vibrace, dodává se tak člověku nejen sluchové stimulace, ale i dotykové, čímž vzniká velmi hluboká meditace.

Pro rezervaci termínu pište na emailovou adresu mp.tyrkysova@gmail.com